Linia Nocna to duet, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Pracę nad wspólnymi piosenkami rozpoczęli dwa lata temu.
Debiutowali w czerwcu 2017 singlem „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”. W sierpniu odbył się ich premierowy koncert na Dworcu Głównym w Krakowie, w ramach „Chillizet live Session”.

Linia Nocna jesienią grała różne koncerty. Supportowali KARI w czasie jej trasy koncertowej „I am Fine”, Kubę Badacha i jego „Oldschool” w warszawskim Teatrze Roma, wystąpili także w ramach Warsaw Music Week.

Duet można było zobaczyc w programie TV „Hybrydy zderzenia”, który w swojej formule zakłada spotkania mistrzów i debiutantów. Cover piosenki „W moim ogrodzie” zespołu Dabb zapewnił im udział w finale i występ u boku Stanisława Sojki.

W listopadzie swoją premierę miał drugi singiel „Nad Wisłą”, w którym gościnnie wystąpił Kuba Sienkiewicz – wokalista legendarnego zespołu Elektryczne Gitary.
W piosence, zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej, wyraźnie słychać inspiracje miastem i jego dźwiękami, co jest charakterystycznym elementem twórczości zespołu. Piosenka znalazła się w propozycjach do Listy Przebojów Trójki oraz na listach przebojów innych stacji radiowych.

Już w 18 marca nakładem wydawnictwa Agora odbędzie się premiera ich debiutanckiego albumu „Znikam na chwilę”. Na płycie gościnnie wystąpili Kuba Sienkiewicz oraz Buslav.
Materiał stanowi mieszankę i kompromis między fascynacją nowoczesnymi produkcjami Mikołaja, a delikatnością i zamiłowaniem do poezji Moniki.